Warunki współpracy

1. Cennik

Przed przystąpieniem do realizacji będziemy analizować brief, czyli założenia i wytyczne do projektu, i określimy front działań, co pozwoli oszacować ile czasu potrzebujemy na dane zlecenie lub ile go mamy i co możemy w tym realnie zrobić. Na tym etapie ustalamy również dodatkowe opcje – zakup fontów, zakup lub wykonanie zdjęć przez fotografa.
Wszystkie wyjściowe ceny znajdują się w cenniku.

2. Terminy realizacji

Przy mniejszych projektach mogę precyzyjnie określić ile czasu mi zajmą, jednak przy większych realizacjach jest naprawdę ciężko jednoznacznie określić ile dokładnie będzie trzeba poświęcić czasu na wszystko. Można ustalić ramy i ich się trzymać, jednak w takiej sytuacji nie będę mogła zagwarantować nielimitowanej ilości poprawek projektu. Lubię, kiedy wszystko jest dopracowane, a obie strony są super zadowolone z efektów współpracy. Projekt logo może zająć kilka dni, a może również kilka tygodni lub miesięcy, zwłaszcza jeśli jest to związane z projektowaniem całego sytemu komunikacji wizualnej.

3. Realizacja

Wstępnie przygotowuję 2-3 propozycje na podstawie wstępnych ustaleń. Potem wybieramy jeden z nich nad którym się skupiamy i dopracowujemy go tak długo aż będzie idealny. Zaczynam projekt dopiero po otrzymaniu kompletu wytycznych i podpisaniu umowy. 

4. Przygotowanie do publikacji.

Jest to ostatni etap współpracy przed rozliczeniem. Po przygotowaniu i dopracowaniu wszystkich elementów wysyłam projekt do weryfikacji i akceptacji. Wiąże się to z tym, że Klient musi sprawdzić i zatwierdzić wszystkie ostateczne zmiany.

5. Ważna uwaga – prawa autorskie

Efekty mojej pracy umieszczam w portfolio. Jeśli nie mam tego robić, proszę o informację, ponieważ przepisy prawa mówią, że praw autorskich do dzieła nie można w pełni przekazać. Prawa autorskie do projektu ma tylko i wyłącznie jego wykonawca, jednak majątkowe prawa są jak najbardziej zbywalne i przekazuję je w umowie, którą będziemy podpisywać.

6. Jeśli Informacji nie ma na mailu – nie istnieje 😉

Żyję w biegu, a moje pamięć operacyjna jest częściowo cyfrowa i znajduje się m.in. na serwerze poczty email. Wszelkie ważne ustalenia proszę wysyłać i potwierdzać na mailu (wiktoria@wyobraznia.net).

7. Dodatkowe informacje – kontakt

Nie mam otwartego biura, a gabinet w domu bo mieszkam w lesie 🌲🌳
Możemy się jednak spotkać i omówić szczegóły osobiście w Bydgoszczy lub w Toruniu, ale współpracować będziemy więc stricte zdalnie – w związku z czym kontakt ze mną jest przede wszystkim telefoniczny i mailowy, co jest zarówno zaletą jak i wadą takiego modelu pracy. Plusem jest np. mruczący kot przy telefonie, dźwięki biegającego piesa i pluskającej wody, bo cała moja zwierzęca ferajna zgodnie pomaga przy pracy.

8. Rozliczenie

Wystawiam rachunki: paragony i faktury VAT. Po wstępnych ustaleniach – ceny, terminu, przekazaniu materiałów wystawiam fakturę na pierwszą część prac w wysokości 40% wartości. Dopiero po wpłacie przygotowuję pierwsze propozycje. Po ostatnich poprawkach i akceptacji przez klienta projektu, wystawiam drugą fakturę na pozostałą część wraz z plikami produkcyjnymi (przygotowanymi do publikacji w Internecie i do druku).

Jeśli masz dodatkowe pytania, zapraszam do kontaktu.