Warunki współpracy

1. Cennik

Przed przystąpieniem do realizacji proszę o przesłanie briefu, czyli założeń i wytycznych do projektu. Dzięki niemu wspólnie określimy front działań. Pozwoli to też oszacować, ile czasu potrzeba na dane zlecenie lub ile go mamy i co możemy realnie zrobić. Na tym etapie ustalamy również dodatkowe opcje – zakup fontów, zakup lub wykonanie zdjęć przez fotografa.

2. Terminy realizacji

Przy mniejszych projektach mogę precyzyjnie określić, na kiedy mogę zagwarantować ich realizację, jednak przy większych realizacjach jest naprawdę ciężko jednoznacznie oszacować, ile dokładnie będzie trzeba przeznaczyć czasu na całość. Można ustalić ramy i ich się trzymać, jednak w takiej sytuacji nie będę mogła zagwarantować nielimitowanej ilości poprawek projektu. Lubię, kiedy wszystko jest dopracowane, a obie strony są super zadowolone z efektów współpracy. Projekt logo może zająć kilka dni, a może również kilka tygodni lub miesięcy, zwłaszcza jeśli jest to związane z projektowaniem całego systemu komunikacji wizualnej.

3. Realizacja

Wstępnie przygotowuję 2-3 propozycje na podstawie wstępnych ustaleń. Potem wybieramy jeden z nich, nad którym się skupiamy i dopracowujemy go tak długo, aż będzie idealny. Zaczynam projekt dopiero po otrzymaniu kompletu wytycznych i podpisaniu umowy. W trakcie realizacji projektu zachęcam do regularnych spotkań online lub telefonicznych, a nie tylko komunikacji mailowej, abyśmy na bieżąco mogli weryfikować oczekiwania i w razie potrzeby zgłaszać uwagi.

4. Przygotowanie do publikacji.

Jest to ostatni etap współpracy przed rozliczeniem. Po przygotowaniu i dopracowaniu wszystkich elementów wysyłam projekt do weryfikacji i akceptacji. Wiąże się to z tym, że Klient musi sprawdzić i zatwierdzić wszystkie ostateczne zmiany. Klient jest odpowiedzialny za poprawność informacji zawartych w projekcie przed publikacją.

5. Ważna uwaga – prawa autorskie

Efekty współpracy umieszczam w portfolio. Jeśli nie mam tego robić, proszę o informację, ponieważ przepisy prawa mówią, że praw autorskich do dzieła nie można w pełni przekazać. Prawa autorskie do projektu ma tylko i wyłącznie jego wykonawca, jednak majątkowe prawa są jak najbardziej zbywalne i przekazuję je w umowie, którą będziemy podpisywać.

6. Jeśli Informacji nie ma na mailu – nie istnieje 😉

Żyję w biegu, a moja pamięć operacyjna jest częściowo cyfrowa i znajduje się m.in. na serwerze poczty e-mail. Wszelkie ważne ustalenia proszę wysyłać i potwierdzać na mailu (wiktoria@wyobraznia.net).

7. Dodatkowe informacje – kontakt

Nie mam otwartego biura, a gabinet znajduje się w moim domu 🌲🌳
Możemy się jednak spotkać i omówić szczegóły osobiście w Bydgoszczy lub w Toruniu, ale współpracuję zazwyczaj stricte zdalnie – w związku z czym kontakt ze mną jest przede wszystkim telefoniczny i mailowy.

8. Rozliczenie

Wystawiam rachunki: paragony i faktury VAT. Po wstępnych ustaleniach – ceny, terminu, przekazaniu materiałów wystawiam fakturę na pierwszą część prac w wysokości 50% wartości. Dopiero po wpłacie przygotowuję pierwsze propozycje. Po ostatnich poprawkach i akceptacji przez klienta projektu wystawiam drugą fakturę na pozostałą część wraz z plikami produkcyjnymi (przygotowanymi do publikacji w Internecie i do druku). Możemy się rozliczyć przez zwykły przelew bankowy na nr konta 62 1140 2004 0000 3702 6683 3003, konto PayPal: paypal.me/czarneckawiktoria (wiktoria@wyobraznia.net) lub Revolut @czarneckaw.

Jeśli masz dodatkowe pytania, zapraszam do kontaktu.